Sipariş ve Destek 0 (352) 2323798 - 0(533) 6045804
Garanti ve İade

Garanti ve İade Koşullarımız : 

Halivedekor.com sitemizden alacağınız ürünler 24 ay üretici firma garantisindedir. Ürünlerle alakalı bu süre içerisinde sorun yaşamanız durumunda, öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Müşteri temsilcimiz sizleri yönlendirecek ve ürünü faturası ile beraber ürünü adresimize kargolamanızı talep edecektir.


Garanti başvurunuzla alakalı gerekli inceleme halivedekor.com uzmanı tarafından yapılmaktadır. Ürünün incelenmesinin gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya kontrol için gönderilir. Ürün garanti/iade işlemleriyle ilgili olarak sadece halivedekor.com ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. 

 

Genel Garanti Şartları ;

1-  Ürün size iletilen kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı kullanılmasından ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

 

2- Garanti süresi ürünlerin kargo teslim tarihinden itibaren başlar. (Ürünün garanti kapsamında değiştirilmesi için fatura (aslı) ibrazı kesinlikle zorunludur)

 

3- Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürün farklı bir ürün ile değiştirilemez. Eğer değiştirilecek ürün üretimden kaldırılması durumunda farklı ancak MUADİL bir ürün ile değişim yapılabilir.

 

4- Garanti dönüş süresi 30 günü aşamaz. Ancak özel üretim ebat olması veya stokta aynı ürün bulunmaması durumunda üretici ALICI'ya durumu bildirerek ek süre isteyebilir.

 

5- Halının garanti süresi içerisinde, kullanım hatası dışında üreticiden kaynaklı hasar halinde, transfer bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin değişimi yapılacaktır. Garanti kapsamında hasar talebini teslim tarihinden itibaren altı (6) ay sonra yapılması durumunda ürünün kargo bedelleri ALICI tarafından karşılanmaktadır.


 

6- Halı muhteviyatında yazan ip kalitesi Şönil, PHP veya POLİP ise, bu tip halılar ekonomik olup nylon karışımlı iplerden üretilmektedir. Üründe zamanla ağırlık baskısı yada kullanımdan dolayı yüzeydeki iplikte keçeleşme ve yapışma görülebilir. Bu durum üretim hatası olarak görülmediği için üretici firmalar tarafından garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir.  

 


İADE :

Halivedekor.com 'dan almış olduğunuz bir ürünü (kesme halı ve yolluk harici) CAYMA HAKKI kullanılarak HİÇBİR SEBEP KOŞULA BAĞLI olmaksızın tekrar satılabilirliğini yitirmemiş olmak kaydıyla 14 (Ondört) gün içinde iade edebilirsiniz. 

 

Dilerseniz sitemizdeki başka bir ürünle değişim talep edebilirsiniz. Değişim ve iadelerde herhangi bir kargo bedeli ödemeyeceksiniz. 

 

Siparişinizi iptal etmek istemeniz durumunda siparişleriniz henüz kargolanmamış ise Halivedekor.com'la iletişime geçip yaptığınız ödeme tutarının tamamını hiçbir kesinti olmaksızın alabilirsiniz. 


İade işleminizin gerçekleştirilmesi için;

İade edilecek ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.
 

Gönderilen faturanın arka kısmında yer alan ‘Ürün İade Formu’ eksiksiz doldurulmalıdır.

 

Hediyeli ürün almışsanız iade ürünle beraber hediye ürünü de geri göndermeniz gerekmektedir. 

 

İade edilecek ürün/hediye ürün 'lerin kullanılmamış olması gerekmektedir.
 

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya kesme rulodan özel ebatta kesimi yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. 80x150cm, 80x300cm, 100*200cm, 100x300cm, 120x180cm, 120x170cm, 120x190cm, 125x200cm yolluk ebatlarındaki ürünler ve özel ölçü Kesme Halı'larda  iade veya değişimi kesinlikle yapılmamaktadır.
 

Ürünün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı+KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası’ kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

NOT : İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme halivedekor.com İade Uzmanı tarafından yapılmaktadır. İade etmek istediğiniz ürünün incelenmesinin gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya kontrol için gönderilir. Ürün iade işlemleriyle ilgili olarak sadece halivedekor.com ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Tüm iade talepleri halivedekor.com Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmeli ve halivedekor.com ‘a gönderilmek üzere tarafınızdan kargo ile yollanmalıdır.


385 SAYILI VERGİ USÜL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken, elinizde bulunan ve firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

 

Belge ve iade kargonun bize ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

 

İade İşleminiz Gerçekleştiğinde:

İade işleminiz gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen tutarın ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. halivedekor.com’un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Powered by iMagaza ETicaret